Żywiecczyzna24.net » Kapela PoPieronie wystąpi podczas 19. edycji Konkursu Muzyki Folkowej

Kapela PoPieronie wystąpi podczas 19. edycji Konkursu Muzyki Folkowej

2016-04-26, 21:36 • czytano 1107 razy
Po przesłuchaniu 54 nagrań nadesłanych na XIX Konkurs Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" jury wybrało 10 wykonawców, którzy wystąpią na festiwalowej scenie. W tym elitarnym gronie zaprezentuje się m.in. Kapela PoPieronie z Żywca!


Kapela PoPieronie, to nie grupa, kolektyw czy zespół, ale jeden organizm, którego serce bije z miłości do muzyki ludowej.

W trakcie swojej działalności, nieprzerwanie od 2009 roku, ci młodzi muzycy odkrywają zapomniane dźwięki Beskidu Żywieckiego. Ich muzyka jest jak tkanina spleciona z mocnych włókien tj.: edukacji akademickiej, fascynacji kulturą tradycyjną oraz pasji dzielenia się z innymi tym, co stanowi o człowieczeństwie, czyli pamięcią o pięknie i mądrości ukrytej we własnej przeszłości.

Celem Konkursu Muzyki Folkowej, organizowanego przez Polskie Radio S.A., jest promocja polskiej muzyki opartej na tradycyjnych źródłach wykorzystującej nowe opracowania. Zmagania odbędą się - jak co roku - w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie w ramach Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (11-15 maja 2016 r.).

Prezentacje konkursowe zakwalifikowanych artystów potrwają od 13 do 14 maja, a koncert laureatów odbędzie się ostatniego festiwalowego dnia - 15 maja.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.polskieradio.pl/259/

Ponadto Kapela PoPieronie posiada w swoim dorobku 2 płyty CD:
1. "uOd Gwiozdecki do Sopecki" (2012 r.) - Regionalny Zespół Magurzanie & Kapela PoPieronie,
2. "Wierni Korzeniom" (2013 r.) - Kapela PoPieronie.

Dotychczasowe osiągnięcia kapeli, to m.in.:
- 3 miejsce krążka pt. "Wierni korzeniom" w konkursie Folkowy Fonogram Dwójki 2014 organizowanego przez Polskie Radio Dwójka (2014 r.),
- udział w Festiwalu SARI- MUZYKA ŚWIATA (2014 r.),
- udział w ramach 6. edycji Męskiego Grania w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu (2015 r.),
- autorski koncert na żywo w ramach gali wręczenia nagród Polskiego Radia Katowice im. Stanisława Ligonia (2015 r.) i inne.

Skład kapeli:
- Bożena Miszczyk - skrzypce
- Brygida Sordyl - altówka, śpiew
- Maciej Ormaniec - kontrabas, śpiew
- Wojciech Maciejowski - skrzypce
- Zuzanna Węglarz - skrzypce. śpiew

Szerzej opisaną działalność muzyków z Żywca można śledzić na oficjalnej stronie kapeli popieronie.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/popieronie

Nagrania zespołu znajdują się pod linkiem: popieronie.pl/multimedia

29 kwietnia 2016 (Piątek) w Miejskim Centrum Kultury, przy al. Wolności 4 o godz. 19:00 odbędzie się koncert Kapeli PoPieronie pt. "Wierni Korzeniom Muzyki Beskidu Żywieckiego", na który serdecznie zapraszamy.

Wpis z katalogu powiązany z tą informacją:

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

Kultura Rozrywka

Dane kontaktowe:

ul. Al. Wolności 4

34-300 Żywiec

telefon: 33 475 11 60

mck.zywiec.pl

e-mail: mck@mck.zywiec.pl

Podziel się informacją, udostępnij wpis znajomym:
Skomentuj, podziel się swoją opinią, napisz co o tym myślisz:
Najnowsze aktualności, wydarzenia na Żywiecczyzna24.net

Koncert Trzech Tenorów

Zapraszamy Państwa na wspaniałe widowisko muzyczne - Koncert Trzech Tenorów, który odbędzie się już 6 lutego 2017 (Poniedziałek) o godzinie 18:30 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Wyniki 6. kolejki ŻALPN - 28 i 29 maja 2016

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy wyniki 6. kolejki Żywieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, turnieje rozegrały się w dniach 28 i 29 maja.

Policjanci na II Pikniku Rodzinnym w Międzybrodziu Żywieckim

Policjanci z żywieckiej komendy wzięli udział w "II Pikniku Rodzinnym", który odbył się wczoraj w Międzybrodziu Żywieckim. W czasie imprezy stróże prawa zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakc...

Męskie Granie 2016 - w sierpniu po raz siódmy!

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie powraca. Przed nami siódma już trasa koncertowa Męskie Granie. Tegoroczną edycję Żywiec - wyłączny sponsor wydarzenia - dedykuje wszystkim, którzy żyją muzyką. Fanów...

Zobacz produkt na żywo - nowa usługa Media Expert

Sieć Media Expert wprowadza innowacyjną usługę dla klientów sklepu internetowego. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu, dzięki transmisji on-line można obejrzeć produkt na ekranie swojego komputera i...

Antoni Szlagor uniewinniony od zarzutu współpracy z SB

Wczoraj przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach odbyła się rozprawa odwoławcza, w trakcie której Sąd II instancji podtrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego z 10 grudnia 2015 roku, uniewinniające burm...

Licealistka zafascynowana twórczością Van Gogha - sukces młodej artystki

Na XIV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży VINCENT VAN GOGH Z PĘDZLEM WŚRÓD GWIAZD (14th International Biennial of Children & Youth Creativity VINCENT VAN GOGH WITH THE BRUSH AM...

Żywiec z lotu ptaka - wspólny projekt Alfacam i Kajetana Masteli

Alfacam użył swojego drona do wykonania sporej serii zdjęć w wysokiej rozdzielczości, Kajetan stworzył z nich 200-megapikselową panoramę! Efekt? Zobaczcie sami!

Znamy już Mistrza i Wicemistrza Podbeskidzkiej Ręcznej

Po turnieju w pod żywieckich Gilowicach, wyłonione zostały wicemistrzynie tegorocznego sezonu Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Fotoreportaż z I-ego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Lipowej

250 - tyle osób wzięło udział w I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym w Lipowej w niedzielę 22 maja. Poniżej prezentujemy zdjęcia Kajetana Masteli - jednego ze współorganizatorów Rajdu.

zobacz wszystkie
Pogoda:
Najczęściej czytane ...
Firmy i Miejsca: