Żywiecczyzna24.net » Posadź Z Nami Swoje Drzewo!

Posadź Z Nami Swoje Drzewo!

2016-05-15, 09:24 • czytano 664 razy
Natura troszczy się o nas każdego dnia. Dlatego warto zadbać o nią tak, jak ona dba o nas. Jednym ze sposobów, by być po stronie natury, jest posadzenie swojego drzewa - do czego zapraszają partnerzy 8. edycji programu Po Stronie Natury i jego ambasadorka - podróżniczka Martyna Wojciechowska, która odwiedzi Węgierską Górkę. Firma Żywiec Zdrój wraz z Fundacją Nasza Ziemia i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym - ogłaszają 15 maja 2016 r. Ogólnopolskim Dniem Po Stronie Natury.

Z tej okazji, dla wszystkich mieszkańców, przygotowali oni piknik ekologiczny, którego partnerem są Gmina oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka. Patronat nad tegoroczną edycją programu objęło Polskie Towarzystwo Dendrologiczne.

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Po Stronie Natury mieszkańcy Gminy Węgierska Górka i okolic będą mieli wyjątkową okazję, by odwdzięczyć się naturze za jej troskę o nas i posadzić własne drzewo. W najbliższą niedzielę na Bulwarach nad Sołą w Węgierskiej Górce odbędzie się piknik rodzinny "Po Stronie Natury". Sadzenie drzew pod okiem doświadczonych leśników, czy wyjątkowe ekologiczne atrakcje dla całych rodzin, to tylko część tego co przygotowali organizatorzy. Uczestnicy pikniku będą mogli też zmierzyć się w interaktywnym turnieju miast z mieszkańcami Mirosławca i Koziegłów, w których tego dnia odbędą się podobne pikniki. Początek wspólnego świętowania już o 13:30.

Wspólnie z mieszkańcami Węgierskiej Górki i okolic Ogólnopolski Dzień Po Stronie Natury będzie celebrowała ambasadorka programu, podróżniczka - Martyna Wojciechowska. Bardzo się cieszę, że zostałam ambasadorką programu "Po Stronie Natury". Przyroda odgrywa w moim życiu szalenie ważną rolę. Kocham góry i zawsze zwracam uwagę na bezpieczeństwo oraz poszanowanie natury - bez względu na to, na jakim krańcu świata czy Polski akurat jestem. W codziennym życiu dbam o to, by być po stronie natury - każdy z nas może to robić na różne sposoby - oszczędzanie wody i energii czy segregacja odpadów to tylko niektóre z nich. Zachęcam wszystkich do włączenia się
w program, ja też z wielką radością posadzę swoje własne drzewo! Do zobaczenia 15 maja na Ogólnopolskim Dniu Po Stronie Natury - mówi Martyna Wojciechowska, ambasadorka programu.

Ogólnopolski Dzień Po Stronie Natury stanowi element VIII edycji programu Po Stronie Natury, którego celem jest zachęcanie Polaków do do dbania o naturę, w tym sadzenia drzew i ochrony środowiska naturalnego. W tym roku poprzez ideę "Posadź swoje drzewo!" organizatorzy w szczególny sposób chcą podkreślić, że każdy z nas może mieć realny wpływ na stan środowiska naturalnego. Pamiętajmy, że działając wspólnie możemy osiągnąć więcej niż pojedynczo.

W tym roku po raz pierwszy celebrujemy Ogólnopolski Dzień Po Stronie Natury. Chcemy w ten sposób zaprosić Polaków do wspólnego zadbania o naturę, tak jak natura dba
o nas. W trakcie kolejnych edycji programu Po Stronie Natury, sadzenie drzew stało się symbolem troski o środowisko. W ramach tegorocznej odsłony programu odwiedzimy kilkanaście miast, by dać możliwość posadzenia własnych drzew ludziom z całej Polski - mówi Inga Songin, Dyrektor Marketingu i PR w firmie Żywiec Zdrój S.A., będącej partnerem programu Po Stronie Natury.

Osoby wymienione w informacji:

Martyna Wojciechowska Inga Songin
Wpis z katalogu powiązany z tą informacją:

Żywiec-Zdrój S.A.

Napoje bezalkoholowe Wody Produkcja Hurt

Dane kontaktowe:

ul. św. Katarzyny 187

34-350 Cięcina, Węgierska Górka

telefon: 33 865 11 00

zywiec-zdroj.pl

Podziel się informacją, udostępnij wpis znajomym:
Skomentuj, podziel się swoją opinią, napisz co o tym myślisz:
Najnowsze aktualności, wydarzenia na Żywiecczyzna24.net

Koncert Trzech Tenorów

Zapraszamy Państwa na wspaniałe widowisko muzyczne - Koncert Trzech Tenorów, który odbędzie się już 6 lutego 2017 (Poniedziałek) o godzinie 18:30 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Wyniki 6. kolejki ŻALPN - 28 i 29 maja 2016

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy wyniki 6. kolejki Żywieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, turnieje rozegrały się w dniach 28 i 29 maja.

Policjanci na II Pikniku Rodzinnym w Międzybrodziu Żywieckim

Policjanci z żywieckiej komendy wzięli udział w "II Pikniku Rodzinnym", który odbył się wczoraj w Międzybrodziu Żywieckim. W czasie imprezy stróże prawa zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakc...

Męskie Granie 2016 - w sierpniu po raz siódmy!

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie powraca. Przed nami siódma już trasa koncertowa Męskie Granie. Tegoroczną edycję Żywiec - wyłączny sponsor wydarzenia - dedykuje wszystkim, którzy żyją muzyką. Fanów...

Zobacz produkt na żywo - nowa usługa Media Expert

Sieć Media Expert wprowadza innowacyjną usługę dla klientów sklepu internetowego. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu, dzięki transmisji on-line można obejrzeć produkt na ekranie swojego komputera i...

Antoni Szlagor uniewinniony od zarzutu współpracy z SB

Wczoraj przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach odbyła się rozprawa odwoławcza, w trakcie której Sąd II instancji podtrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego z 10 grudnia 2015 roku, uniewinniające burm...

Licealistka zafascynowana twórczością Van Gogha - sukces młodej artystki

Na XIV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży VINCENT VAN GOGH Z PĘDZLEM WŚRÓD GWIAZD (14th International Biennial of Children & Youth Creativity VINCENT VAN GOGH WITH THE BRUSH AM...

Żywiec z lotu ptaka - wspólny projekt Alfacam i Kajetana Masteli

Alfacam użył swojego drona do wykonania sporej serii zdjęć w wysokiej rozdzielczości, Kajetan stworzył z nich 200-megapikselową panoramę! Efekt? Zobaczcie sami!

Znamy już Mistrza i Wicemistrza Podbeskidzkiej Ręcznej

Po turnieju w pod żywieckich Gilowicach, wyłonione zostały wicemistrzynie tegorocznego sezonu Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Fotoreportaż z I-ego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Lipowej

250 - tyle osób wzięło udział w I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym w Lipowej w niedzielę 22 maja. Poniżej prezentujemy zdjęcia Kajetana Masteli - jednego ze współorganizatorów Rajdu.

zobacz wszystkie
Pogoda:
Najczęściej czytane ...
Firmy i Miejsca: