Żywiecczyzna24.net » Prawda na temat raportu WHO

Prawda na temat raportu WHO

2016-05-21, 12:33 • czytano 969 razy
W związku z ogłoszeniem raportu przez WHO, w którym Miasto Żywiec znalazło się na pierwszym miejscu wśród miast Unii Europejskiej z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem uprzejmie informuję, że po uzyskaniu danych źródłowych, na podstawie których opracowano ten raport, stwierdzamy, że dane dotyczące Żywca pochodzą z roku 2013.

Obecnie mamy rok 2016 i od roku 2013, gdzie władzom samorządowym znany był stopień zanieczyszczenia powietrza, podjęto szereg działań, które wyłączyły miasto Żywiec z czołówki najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce i Europie.

Nie oznacza to, że problem zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście nie istnieje. W dalszym ciągu prowadzimy wszelkie możliwe działania zmierzające do poprawy sytuacji. Podanie przez niektóre media, że dane te dotyczą początku 2016 roku są nieprawdziwe i są czystą manipulacją w stosunku do naszego miasta.

Wyjaśniając wyniki, na których oparło się WHO, uprzejmie informuję, że stacja pomiarowa w Żywcu odczytuje stężenia pyłu PM10, natomiast nigdy nie rejestrowała stężenia pyłu PM2.5, który stanowił główny wyznacznik raportu WHO. Mam nadzieję, że wszystkie media, które podały nieprawdziwe informacje dokonają stosownych sprostowań.

źródło: zywiec.pl, zdjęcie: en.wikipedia.org/wiki/World_Health_Organization

Załšczniki:
 dane-pms-2015_201605191437.doc
 dane-greenpeace-2015_201605191437.doc
 kopia-who-aap-database-may2016-v3web-1-1_201605191437.xls

Podziel się informacją, udostępnij wpis znajomym:
Skomentuj, podziel się swoją opinią, napisz co o tym myślisz:
Newsy, informacje, wydarzenia powiązane z tą informacją:

Żywiec najbardziej zanieczyszczonym miastem w UE!

Sobota, 14 maja 2016

Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia - Żywiec jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie.

Najnowsze aktualności, wydarzenia na Żywiecczyzna24.net

Koncert Trzech Tenorów

Zapraszamy Państwa na wspaniałe widowisko muzyczne - Koncert Trzech Tenorów, który odbędzie się już 6 lutego 2017 (Poniedziałek) o godzinie 18:30 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Wyniki 6. kolejki ŻALPN - 28 i 29 maja 2016

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy wyniki 6. kolejki Żywieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, turnieje rozegrały się w dniach 28 i 29 maja.

Policjanci na II Pikniku Rodzinnym w Międzybrodziu Żywieckim

Policjanci z żywieckiej komendy wzięli udział w "II Pikniku Rodzinnym", który odbył się wczoraj w Międzybrodziu Żywieckim. W czasie imprezy stróże prawa zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakc...

Męskie Granie 2016 - w sierpniu po raz siódmy!

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie powraca. Przed nami siódma już trasa koncertowa Męskie Granie. Tegoroczną edycję Żywiec - wyłączny sponsor wydarzenia - dedykuje wszystkim, którzy żyją muzyką. Fanów...

Zobacz produkt na żywo - nowa usługa Media Expert

Sieć Media Expert wprowadza innowacyjną usługę dla klientów sklepu internetowego. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu, dzięki transmisji on-line można obejrzeć produkt na ekranie swojego komputera i...

Antoni Szlagor uniewinniony od zarzutu współpracy z SB

Wczoraj przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach odbyła się rozprawa odwoławcza, w trakcie której Sąd II instancji podtrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego z 10 grudnia 2015 roku, uniewinniające burm...

Licealistka zafascynowana twórczością Van Gogha - sukces młodej artystki

Na XIV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży VINCENT VAN GOGH Z PĘDZLEM WŚRÓD GWIAZD (14th International Biennial of Children & Youth Creativity VINCENT VAN GOGH WITH THE BRUSH AM...

Żywiec z lotu ptaka - wspólny projekt Alfacam i Kajetana Masteli

Alfacam użył swojego drona do wykonania sporej serii zdjęć w wysokiej rozdzielczości, Kajetan stworzył z nich 200-megapikselową panoramę! Efekt? Zobaczcie sami!

Znamy już Mistrza i Wicemistrza Podbeskidzkiej Ręcznej

Po turnieju w pod żywieckich Gilowicach, wyłonione zostały wicemistrzynie tegorocznego sezonu Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Fotoreportaż z I-ego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Lipowej

250 - tyle osób wzięło udział w I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym w Lipowej w niedzielę 22 maja. Poniżej prezentujemy zdjęcia Kajetana Masteli - jednego ze współorganizatorów Rajdu.

zobacz wszystkie
Pogoda:
Najczęściej czytane ...
Firmy i Miejsca: