Żywiecczyzna24.net » Antoni Szlagor uniewinniony od zarzutu współpracy z SB

Antoni Szlagor uniewinniony od zarzutu współpracy z SB

2016-05-25, 08:28 • czytano 1492 razy
Wczoraj przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach odbyła się rozprawa odwoławcza, w trakcie której Sąd II instancji podtrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego z 10 grudnia 2015 roku, uniewinniające burmistrza miasta Żywca Antoniego Szlagora od zarzutu współpracy z Służbą Bezpieczeństwa.


- Przypomnę, że do tej pory dwukrotnie Sądy I instancji uniewinniały mnie od tego absurdalnego zarzutu stawianego mi przez prokuratora IPN. Po pierwszym wyroku uniewinniającym, Sąd Apelacyjny dopatrzył się uchybień proceduralnych i skierował sprawę do ponownego rozpoznania. W ponownym postępowaniu przed Sądem I instancji również zostałem oczyszczony z zarzutów. Z wyrokiem tym nie mógł zgodzić się prokurator IPN, który złożył apelację. Dziś Sąd Apelacyjny w Katowicach oddalił apelację i utrzymał w mocy orzeczenie z 10 grudnia 2015 roku. Od tej chwili wyrok ten jest prawomocny.Co prawda nikt nie odda mi straconego czasu, nerwów i zdrowia, gdyż moja gehenna związana z tą sprawą trwała od 2008 roku, kiedy w prasie pojawiły się wyssane z palca zarzuty o mojej rzekomej agenturalnej przeszłości. Nikt nie odda mi nieprzespanych nocy i zszarganych nerwów, które traciłem podczas kolejnych rozpraw. Bardzo chciałbym jednak wierzyć w to, że moi wrogowie, którzy opluwali mnie w Internecie, teraz będą potrafili zdobyć się na jeden prosty gest i będą potrafili powiedzieć "przepraszam" - mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

zywiec.pl / fot. zywiec.naszemiasto.pl

Osoby wymienione w informacji:

Antoni Szlagor
Podziel się informacją, udostępnij wpis znajomym:
Skomentuj, podziel się swoją opinią, napisz co o tym myślisz:
Najnowsze aktualności, wydarzenia na Żywiecczyzna24.net

Koncert Trzech Tenorów

Zapraszamy Państwa na wspaniałe widowisko muzyczne - Koncert Trzech Tenorów, który odbędzie się już 6 lutego 2017 (Poniedziałek) o godzinie 18:30 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Wyniki 6. kolejki ŻALPN - 28 i 29 maja 2016

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy wyniki 6. kolejki Żywieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, turnieje rozegrały się w dniach 28 i 29 maja.

Policjanci na II Pikniku Rodzinnym w Międzybrodziu Żywieckim

Policjanci z żywieckiej komendy wzięli udział w "II Pikniku Rodzinnym", który odbył się wczoraj w Międzybrodziu Żywieckim. W czasie imprezy stróże prawa zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakc...

Męskie Granie 2016 - w sierpniu po raz siódmy!

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie powraca. Przed nami siódma już trasa koncertowa Męskie Granie. Tegoroczną edycję Żywiec - wyłączny sponsor wydarzenia - dedykuje wszystkim, którzy żyją muzyką. Fanów...

Zobacz produkt na żywo - nowa usługa Media Expert

Sieć Media Expert wprowadza innowacyjną usługę dla klientów sklepu internetowego. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu, dzięki transmisji on-line można obejrzeć produkt na ekranie swojego komputera i...

Licealistka zafascynowana twórczością Van Gogha - sukces młodej artystki

Na XIV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży VINCENT VAN GOGH Z PĘDZLEM WŚRÓD GWIAZD (14th International Biennial of Children & Youth Creativity VINCENT VAN GOGH WITH THE BRUSH AM...

Żywiec z lotu ptaka - wspólny projekt Alfacam i Kajetana Masteli

Alfacam użył swojego drona do wykonania sporej serii zdjęć w wysokiej rozdzielczości, Kajetan stworzył z nich 200-megapikselową panoramę! Efekt? Zobaczcie sami!

Znamy już Mistrza i Wicemistrza Podbeskidzkiej Ręcznej

Po turnieju w pod żywieckich Gilowicach, wyłonione zostały wicemistrzynie tegorocznego sezonu Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Fotoreportaż z I-ego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Lipowej

250 - tyle osób wzięło udział w I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym w Lipowej w niedzielę 22 maja. Poniżej prezentujemy zdjęcia Kajetana Masteli - jednego ze współorganizatorów Rajdu.

Wyniki 5. kolejki ŻALPN - 21 i 22 maja 2016

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy wyniki 5. kolejki Żywieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, turnieje rozegrały się w dniach 21 i 22 maja.

zobacz wszystkie
Pogoda:
Najczęściej czytane ...
Firmy i Miejsca: