Żywiecczyzna24.net » Licealistka zafascynowana twórczością Van Gogha - sukces młodej artystki

Licealistka zafascynowana twórczością Van Gogha - sukces młodej artystki

2016-05-25, 13:32 • czytano 1315 razy
Na XIV Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży VINCENT VAN GOGH Z PĘDZLEM WŚRÓD GWIAZD (14th International Biennial of Children & Youth Creativity VINCENT VAN GOGH WITH THE BRUSH AMONGST THE STARS) nadesłano 4 700 prac plastycznych z 26 krajów takich jak: Sri Lanka, USA, Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Czechy, Rosja, Łotwa, Białoruś, Indonezja, Chorwacja, Bułgaria, Kazachstan, Indie, Węgry, Tajlandia, Turcja, Azerbejdżan, Litwa, Słowenia, Hongkong, Mołdawia, Słowacja, Rumunia, Korea i Polska. Jury wyłoniło 157 finalistów, wśród których wyróżnienie zdobyła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego - Zuzanna Kożuch z kl. 1c. To wspaniały rezultat zdolności, wyobraźni i pracy młodej artystki!

Patronat honorowy nad wydarzeniem, które dowiodło, że dla uczestników podróż w krainę sztuki stała się przygodą artystyczną, kulturalną i edukacyjną pomimo różnic geograficznych, kulturowych czy językowych objęli Prezydent Miasta Rybnika, Śląski Kurator Oświaty i Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA.

Gratulujemy osiągnięcia Zuzi i opiekunce, p. Dorocie Babińskiej-Waluś.

R. Hajduś

Osoby wymienione w informacji:

Zuzanna Kożuch
Wpis z katalogu powiązany z tą informacją:

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika

Szkoła średnia Szkoła ponadgimnazjalna Liceum

Dane kontaktowe:

ul. Słowackiego 2

34-300 Żywiec

telefon: 33 861 21 13

Podziel się informacją, udostępnij wpis znajomym:
Skomentuj, podziel się swoją opinią, napisz co o tym myślisz:
Najnowsze aktualności, wydarzenia na Żywiecczyzna24.net

Koncert Trzech Tenorów

Zapraszamy Państwa na wspaniałe widowisko muzyczne - Koncert Trzech Tenorów, który odbędzie się już 6 lutego 2017 (Poniedziałek) o godzinie 18:30 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Wyniki 6. kolejki ŻALPN - 28 i 29 maja 2016

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy wyniki 6. kolejki Żywieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, turnieje rozegrały się w dniach 28 i 29 maja.

Policjanci na II Pikniku Rodzinnym w Międzybrodziu Żywieckim

Policjanci z żywieckiej komendy wzięli udział w "II Pikniku Rodzinnym", który odbył się wczoraj w Międzybrodziu Żywieckim. W czasie imprezy stróże prawa zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakc...

Męskie Granie 2016 - w sierpniu po raz siódmy!

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie powraca. Przed nami siódma już trasa koncertowa Męskie Granie. Tegoroczną edycję Żywiec - wyłączny sponsor wydarzenia - dedykuje wszystkim, którzy żyją muzyką. Fanów...

Zobacz produkt na żywo - nowa usługa Media Expert

Sieć Media Expert wprowadza innowacyjną usługę dla klientów sklepu internetowego. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu, dzięki transmisji on-line można obejrzeć produkt na ekranie swojego komputera i...

Antoni Szlagor uniewinniony od zarzutu współpracy z SB

Wczoraj przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach odbyła się rozprawa odwoławcza, w trakcie której Sąd II instancji podtrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego z 10 grudnia 2015 roku, uniewinniające burm...

Żywiec z lotu ptaka - wspólny projekt Alfacam i Kajetana Masteli

Alfacam użył swojego drona do wykonania sporej serii zdjęć w wysokiej rozdzielczości, Kajetan stworzył z nich 200-megapikselową panoramę! Efekt? Zobaczcie sami!

Znamy już Mistrza i Wicemistrza Podbeskidzkiej Ręcznej

Po turnieju w pod żywieckich Gilowicach, wyłonione zostały wicemistrzynie tegorocznego sezonu Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Fotoreportaż z I-ego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Lipowej

250 - tyle osób wzięło udział w I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym w Lipowej w niedzielę 22 maja. Poniżej prezentujemy zdjęcia Kajetana Masteli - jednego ze współorganizatorów Rajdu.

Wyniki 5. kolejki ŻALPN - 21 i 22 maja 2016

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy wyniki 5. kolejki Żywieckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, turnieje rozegrały się w dniach 21 i 22 maja.

zobacz wszystkie
Pogoda:
Najczęściej czytane ...
Firmy i Miejsca: